Für Medien  >  Pressemitteilung 2014  >

Media centrum

SLOVAKIA RING sa teší na európsku motocyklovú špičku

10.09.2015

Už tento víkend, od 11. do 13. septembra, sa na našom okruhu SLOVAKIA RING uskutoční vrcholné motocyklové podujatie tejto sezóny: Majstrovstvá Európy Stock 205 a medzinárodné seriály Alpe Adria Road Championship a IMRC (International Motorcycle Race Cup). V Orechovej Potôni sa predstaví vyše 200 jazdcov z viac ako 15 krajín, na ktorých bude v čakať dvoje pretekov, v sobotu aj nedeľu.

SLOVAKIA RING zároveň uzavrie tohtoročné vydania týchto šampionátov, po pretekoch tak odovzdajú trofeje aj celkovým víťazom ročníka.

V európskom šampionáte Stock 250 pôjde naozaj do tuhého. V predchádzajúcich pretekoch na Hungaroringu prišiel o komfortný 49-bodový náskok Talian Manuel Torrini. Po dvoch nulách sa pred neho dostal český rival Oliver König, ktorý má teraz 21 bodov k dobru.

V alpsko-jadranských majstrovstvách v triede 125GP/Moto3 je krôčik od celkového triumfu Talian Gabriele Gnani. V triede 125 Sportproduction je už jasným víťazom Talian Andrej Kosmač. My sa však budeme tešiť na nášho Petra Raucha, ktorý v Maďarsku v nedeľu vyhral a bude to chcieť zopakovať aj doma.

V kategórii Supersport/Moto2 má už víťazstvo v IMRC vo vrecku János Chrobák z Maďarska. Musí však ešte bojovať o celkový triumf v AARC.

V silnej triede Superstock 1000 je najväčším kandidátom na celkový triumf Michal Prášek z Českej republiky. V IMRC sa už ako víťaz predstaví Poliak Marek Szkopek.

V triede Superbike sa môžu diváci tešiť na bývalého jazdca MS Lukáša Pešeka, suverénnym víťazom sa v predstihu stal Roland Resch. My budeme držať palce nášmu Vladovi Ružovi.

Vstupenky na najprestížnejšie motocyklové preteky tohto roka na SLOVAKIA RINGu si môžete zakúpiť priamo v pokladni alebo pri prírodných tribúnach.

 

Viac info o podujatí: http://www.slovakiaring.sk/novinky/detail/majstrovstva-europy-preteky-cestnych-motocyklov-alpe-adria-championship-imrc/ 

 

Tlačová správa na stiahnutie:

SLOVAKIA RING sa teší na európsku motocyklovú špičku (.doc)

SLOVAKIA RING sa teší na európsku motocyklovú špičku (foto na stiahnutie)