Novinky  >

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP

23.09.2016 - 25.09.2016

 

ALPE ADRIA ROAD RACING CHAMPIONSHIP sa od roku 2016 otvára pre pretekárov z celej Európy, ktorí tak po prvý raz budú mať možnosť bojovať o body do tohto seriálu. Okrem celoeurópskeho hodnotenia bude však, tak ako aj doteraz, vyhodnocované poradie seriálu v rámci krajín alpsko-jadranského regiónu, ktorými sú Slovensko, Česko, Rakúsko, Maďarsko, Chorvátsko, Taliansko, Bulharsko, Slovinsko. Na konci sezóny budú teda dve vyhodnotenia, prvé celoeurópske, druhé z alpsko-jadranského regiónu.

Jazdci, ktorí budú chcieť bojovať o body do národných šampionátov, musia štartovať v seriáli Alpe Adria. Pretekári, ktorí chcú štartovať v seriáli a nepochádzajú z alpsko-jadranského regiónu, musia byť držiteľmi medzináodných pretekárskych licencií svojich federácií.

Agentúra Slovakia Racing sa promotérom šampionátu stala v roku 2014 a priniesla doňho mnoho zmien, ktorými pozdvihla úroveň seriálu, a to sa odrazilo aj na účasti vyššieho množstva pretekárov, medzi ktorými boli aj špičkové pretekárske osobnosti známe aj zo svetového a európskeho šampionátu.

Tým, že sa podujatí zúčastňujú poprední pretekári z mnohých európskych krajín, je zaručená vysoká športová úroveň seriálu, čo sa potvrdilo už vlani. V rámci seriálu Alpe Adria sú vyhodnocované aj národné šampionáty krajín ako Slovensko, Česko, Poľsko, Rakúsko, Chorvátsko a Slovinsko. Kalendár šampionátu v roku 2016 zahŕňa 5 podujatí v krajinách Slovensko, Česko, Maďarsko, Chorvátsko. Súčasná prestíž a úroveň pretekov ponúka pretekárom zdokonaliť a prezentovať sa v seriáli, z ktorého môžu postúpiť až na Majstrovstvá Európy, Majstrovstvá sveta MotoGP, alebo svetový šampionát Superbikov či Superšportov.

Prihláška na podujatie Alpe Adria http://www.slovakiaracing.sk/sk/alpe-adria-championship/

INTERNATIONAL MOTORCYCLE RACE CUP

Počas pretekárskej sezóny 2016 bude seriál IMRC sprievodným podujatím šampionátu Alpe Adria. IMRC je seriál pohárových pretekov v otvorených triedach -600 a +600, v rámci ktorých jazdci okrem hodnotenia IMRC bojujú aj o body do národných pohárových seriálov:

– Slovenský pohár
– Czech Open
– Puchar Polski Rookies
– prípadne iné Cupy

V ostatných troch sezónach bol seriál rozdelený na IMRC MMSR a IMRC Cup, pričom IMRC MMSR sa jazdilo, ako majstrovský seriál, v rámci pretekov Alpe Adrie a IMRC Cup, ako pohárový seriál, samostatne. Tohtoročný seriál IMRC sa bude konať ako doterajší IMRC Cup.

Prihláška na podujatie IMRC: http://www.slovakiaracing.sk/sk/imrc/

FIM EUROPE CENTRAL EUROPEAN STOCK 250CC 4 STROKE CUP

FIM EUROPE CENTRAL EUROPEAN STOCK 250cc 4 STROKE CUP je určený pretekárom vo vekovom rozmedzí 12-21 rokov a jej výhodou je ekonomickejšia dostupnosť ako u triedy Moto3. Pretekári budú štartovať na motocykloch so štvortaktným motorom. Preteky európskeho pohára sa budú konať v rámci podujatí seriálu Alpe Adria Road Racing Championship. V rámci päťdielneho seriálu bude na jazdcov čakať vždy dvoje štartov, čo znamená, že body budú zbierať spolu v desiatich pretekoch.

 

Prihláška na podujatie IMRC: http://www.slovakiaracing.sk/sk/fim-european-stock-250-championship/

 

Promotérom pretekov je slovenská agentúra Slovakia Racing.

 

Viac info o podujatí: http://www.slovakiaracing.sk/sk/uvod/