Novinky  >

Auto Show

08.11.2013 - 09.11.2013

Po spočítaní kilometrov vychádza, že celkovo súťažiaci na Auto Show Slovakia Ring 2013 absolvujú takmer štyridsať „ostrých“ kilometrov. Samotná trať je pritom technicky náročná a „namotaná“ v podstate po celom areáli okruhu. Pri jej zdolávaní sa súťažiaci  budú musieť popasovať nielen s úzkymi, ale aj poriadne širokými úsekmi, nevynímajúc  množstvo šotolinových úsekov, pričom ich navyše na trati čakajú aj úzke prejazdy medzi zvodidlami, či niekoľkými tunelmi. Táto zmes rozdielnych povrchov trate a rôznorodých úsekov  určite dokonale  preverí ich jazdecké schopnosti.

O tom, že v tomto roku organizátor poriadne popracoval pri výbere najvhodnejších tratí hovorí aj fakt, že práve na tohtoročnej Auto Show Slovakia Ring si aj diváci prídu na svoje. Ten, kto navštívi areál Slovakia Ring v dňoch 8. – 9. 11. 2013 bude mať možnosť voľného pohybu po celej servisnej zóne, ktorá bude umiestnená v padocku pretekárskeho okruhu. V týchto priestoroch má divák možnosť získať plagát, či podpis jazdcov, poprípade sa s nimi pozhovárať. V padocku si navyše diváci môžu dosýta vychutnať aj krásny zvuk práve štartujúcich rally špeciálov, keďže sa tu bude nachádzať aj samotný štart. Diváci, ktorí uprednostnia návštevu krytej tribúny, budú mať možnosť sledovať súťažné vozidlo a jeho posádku „priamo v akcii“ až na takmer tretine celej trate a to aj v prípade, ak budú sedieť v nižšie položených radoch.

To, že sa bude veru na čo pozerať, už asi nemusíme zdôrazňovať. Veď organizátor Auto Show Slovakia Ring 2013 v čase vydania tejto tlačovej správy  eviduje vyše šesťdesiat prihlásených vozidiel, pričom medzi nimi nechýba ani kompletná slovenská, či česká rally špička s niekoľkými majstrami na čele. Čo sa týka súťažných vozidiel, tak ako sme vás už pred pár dňami informovali, na Auto Show Slovakia Ring si diváci budú môcť historicky prvýkrát vychutnať jazdu najnovšieho vozidla špecifikácie WRC,  či R5. Okrem týchto absolútnych svetových noviniek  sa v rámci podujatia predstaví aj pätica starších WRC-čiek, ale aj niekoľko vozidiel špecifikácie R4, či veľmi silných N-niek. Samozrejme chýbať nebudú ani slabšie triedy, ktoré určite rovnako dobre spestria atmosféru tohtoročnej Auto Show. To však vôbec nie je všetko, keďže organizátor má už v tomto okamihu avizované ďalšie prihlášky, pričom samotné prihlasovanie končí až budúcu stredu (6. 11. 2013) presne o polnoci.

Autorom textu je Miroslav Majláth

Galériu z podujatia nájdete tu

Prihláška: http://www.prihlaska-sams.sk/
Priebežné výsledky nájdete na: http://www.casomeric.cz/rallyonline/