Novinky  >

King of Europe

24.10.2015 - 25.10.2015

Európsky seriál o kráľa v driftovaní zožal na našom okruhu v roku 2013 značný divácky úspech. Majstri kontrolovaného šmyku v spojení so spálenými gumami predvedú svoje umenie už 24. - 25. októbra 2015. 

 

Monster Energy King of Europe je vrcholný drifterský šampionát na starom kontinente. Najlepší piloti v jazdec „dverami napred“ po tretí raz zavítajú na SLOVAKIA RING. Po úspešných rokoch 2012 a 2013 sa Monster Energy King of Europe Pro Series vracia na náš jediný pretekársky okruh v rámci posledného, 8. kola celého šampionátu. Na SLOVAKIA RINGu tak spoznáme nových majstrov Európy v drifte, teda jazde riadeným šmykom.

SLOVAKIA RING je medzi driftermi veľmi obľúbený. Ponúka veľmi rýchle kombinácie roviniek a zákrut, s kvalitným asfaltom. Trať je situovaná priamo pred diváckymi tribúnami A a B.

Partnerom tohto šampionátu v pozícii manažéra a rozhodcu je legendárny Japonec Kejči Cučija. Ten stál pri zrode tejto športovej disciplíny v roku 1977. Jeho prejazdy zákrutami v pretekoch inšpirovali zrod driftu a vyniesli mu prezývku Drift King.

Vzrastajúcu popularitu driftu na Slovensku dokumentuje stále rastúci počet štartujúcich jazdcov spod Tatier na tomto vrcholnom slovenskom podujatí. Tento rok sa medzi špičkovými driftermi určite nestratia ani naši Norbert Kováčik či René  Alexander. Obaja už dokázali zaujať výbornými výsledkami. Noro Kováčik je v priebežnom poradí King of Europe Pro Series na 3. mieste a doma by rád zaútočil na celkové prvenstvo. Diváci sa budú môcť tešiť aj na pôvabnú a obľúbenú Poľku Karolinu Pilarczyk, dobrú formu ukázali na predchádzajúcom podujatí aj Maďar Adam Kerényi a Amerigo Monteverde z Talianska. 

 

Vstupenky sú dostupné len na mieste v pokladniach SLOVAKIA RING.

 

 

 

Predaj vstupeniek na mieste - pokladne SLOVAKIA RINGSobota, 24.10.2015Nedeľa, 25.10.2015
Tribúna A, B15,-€15,-€
Vstup do paddocku je v cene vstupného

Uvedené ceny sú vrátane DPH.

Parkovanie – grátis
Deti do 150 cm – grátis
ZŤP – grátis
Doprovod ZŤP – 50%-ná zľava - zľavnené vstupenky je možné kúpiť LEN priamo na mieste!

Dôchodcovia nad 65 rokov – grátis 

  

Viac info: http://www.kingofeurope.net/2015/index.php/series/proseries/profinal 

 

Časový harmonogram

 

KYVADLOVÁ DOPRAVA

 

Tlačové správy k podujatiu:

SLOVAKIA RING predvedie európskych kráľov driftingu

King of Europe: rýchlosť, precíznosť a vzrušenie