O nás  >  O dráhe  >

O dráhe

SLOVAKIA RING je profesionálny a univerzálny motoristický areál, ktorého súčasťou je prvý národný automotodróm disponujúci homologizáciou Medzinárodnej automobilovej federácie (FIA), ako aj Medzinárodnej motocyklovej federácie (FIM). Areál SLOVAKIA RING prináša okrem profesionálneho motoršportu aj jedinečnú šancu zdokonaliť vodičské schopnosti našich klientov, vyskúšať si rýchlu jazdu, precvičiť techniku, vychutnať si radosť zo slobody za volantom. Pretekárske tímy a agentúry získali ideálny priestor pre organizáciu kvalitného podujatia, a to po každej stránke. Okruh spĺňa kritériá FIM a FIA pre organizovanie významných medzinárodných motoristických podujatí, vďaka čomu je SLOVAKIA RING každoročne miestom konania medzinárodných podujatí ako: FIA WTCC, FIA GT Series, FIA GT1 World Championship, ADAC GT Masters, Veľká cena SR, Alpe Adria Championship, FIM Endurance World Championship, FIA CEZ Rallycross a King of Europe.

Autorom projektu je skúsený rakúsky architekt Hans Roth, ktorý je taktiež autorom viacerých obdobných projektov na území Rakúska a Maďarska. Toto univerzálne a profesionálne motoristické zariadenie je pilotným a dlhodobo jediným svojho druhu na území Slovenskej republiky.

 

Doterajšie rekordy zaznamenané na SLOVAKIA RINGU*

 

Najrýchlejšie zaznamenané kolo: Sam Bird, Formula Renault 3,5 (2012)

čas: 1:41,600

Najrýchlejšie oficiálne kolo počas podujatia: Andy Zuber, Cena Slovenska 2010 Euro Boss Series

čas: 1:43,115

Najrýchlejší Slovák na aute: Štefan Rosina, Cena Slovenska 2010

čas: 1:53,173

Najrýchlejší Slovák na motocykli: Jaroslav ČERNÝ, Alpe Adria 2015

čas: 2:04,829

Najrýchlejšie OFICIÁLNE zaznamenané kolo na motocykli: Freddy Foray, FIM EWC

čas. 2:04,185

 

*Údaje sú aktualizované k septembru 2016


Licencie SLOVAKIA RING

Circuit Licence FIA Grade 3

Circuit Licence FIA Grade 2

Circuit Licence FIM

Parametre dráhy

Parametre okruhu zaraďujú SLOVAKIA RING medzi najdlhšie cestné okruhy v Európe. 

Svojou technickou náročnosťou je veľkou výzvou aj pre tých najskúsenejších, dimenzie výbehových zón zaručujú maximálnu bezpečnosť. 

Na dráhe sa nachádzajú štyri umelo vytvorené prevýšenia, tzv. horizonty, ktoré sú spestrením celej dráhy a každému jazdcovi zaručia adrenalín v krvi. 

 

  • Dĺžka trate: 5 922 m
  • Šírka trate:  12 m
  • Dĺžka cieľovej rovinky: 900 m
  • Šírka cieľovej rovinky:  20 m
  • Dĺžka akceleračnej testovacej dráhy: 1 144 m
  • Šírka akceleračnej testovacej dráhy: 20 m
  • Dimenzie boxov: 8 x 5m  a 10 x 5m

 

 

Okruh je možné jazdiť v 6 variantoch. Rýchlostná dráha spĺňa náročné predpisy FIM a FIA pre organizovanie významných medzinárodných motoristických podujatí - Licencia FIA Circuit License Grade 3 pre automobily , Licencia FIM Europa pre motocykle.
Dĺžka najdlhšej dráhy je 5922 metrov, šírka trate 12 metrov a cieľová rovinka je široká 20 metrov. V letnej sezóne môžu individuálni motoristi využiť tzv. večernú jazdu až do 20.00 hod., prípadne celodenné voľné jazdy podľa termínov uverejnených v sekcii kalendár podujatí.

 


Varianty trate:

 

 

Variant 1
Variant 2
Variant 3
Variant 4
Variant 5
Variant 6